HAKKIMIZDA

Dünya vatandaşlığına atacağı adımlarda öğrencilerimize rehberlik etme ilkesiyle kurulan Poriton Academy, çağdaş ve uluslararası ölçekli eğitimin amaçları doğrultusunda yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında sizlere gerekli bilgileri doğru ve tutarlı olarak sunmayı amaçlamaktadır. Türkiye’de, uluslararası eğitim sektöründe birçok yeniliğe imza atmış, projeler gerçekleştirmiş ve sürdürdüğü faaliyetler sonucu Türkiye’nin en iyi danışmanlık firmaları arasında yer edinmiş olan Poriton Academy, yurtdışında öğrenim görmek isteyen öğrencilerin hedeflerine en uygun yolları belirler.

Amerika, Kanada, İtalya, Hollanda gibi pek çok ülkenin en saygın üniversite, kolej, lise ve dil okullarında sizlere en güvenilir ve kaliteli eğitim hizmetini sunuyoruz. Sektörün önde gelen markaları arasında yer alan Poriton Academy bugün itibari ile İstanbul Nişantaşı’ndaki ofisinde hizmet vermektedir.

Poriton Academy, eğitim amacı ile uzun veya kısa süreli yurtdışına gitmeyi planlayan öğrencilere hizmet vermeyi amaçlar. Anaokulu öğrencilerinden, üniversite öğrencilerine kadar yurtdışı eğitim programları düzenler. Düzenlenen bütün yurtdışı eğitim programlarında öğrencinin akademik kazanımları ön planda tutularak; öğrenci, veli, öğretmen ve okul yetkilerinin memnuniyetini esas alır. Bu nedenle yurtdışı eğitim programlarımızı en doğru ve güncel bilgilerle hazırlayıp öğrenci ve öğretmenlerimizin yurtdışında bulundukları her günü; bulundukları ülkenin akademik, ekonomik, siyasi ve turizm boyutlarını tanıma fırsatına çevirir. Poriton Academy Türkiye’nin her yerinden dünyanın her noktasına eğitim amacı ile gidecek öğrencilere karar aşamasından itibaren Türkiye’ye dönene kadar olan tüm süreçlerde hizmet sunar.

Poriton Academy, yurtdışı eğitim gezisinin seçiminde; okul başvurusu, kayıt, vize, seyahat organizasyonu, konaklama, yurtdışında Havaalanı karşılaması ve uğurlaması, yurtdışı yerel transferler, okul, üniversite ve kurum ziyaretlerini organizasyonunda öğrencilerin yanında yer alır.

Öğrencilerin;
• Katılacakları eğitim programları veya başvurabilecekleri eğitim kurumları hakkında bilgilendirilmesi,
• Gerekli başvuruların yapılması ve kabul mektuplarının takibi
• Gidilecek ülke hakkında bilgilendirilmesi,
• Konaklama seçeneklerinin sunulması ve ayarlanması,
• Uzun dönemli programlarda zorunlu sağlık sigortasının yapılması
• Kısa dönemli programlarda zorunlu seyahat sigortasının yapılması
• Havaalanı transferleri ve uçak rezervasyonlarının yapılması
• Vize başvurusu için gerekli dosyanın hazırlanması konularında hizmet sunuyoruz.
• Danışmanlık ve başvuru süresince atacağınız adımlarda, hep yanınızdayız.

Öğrencileriniz için okullarınız ile beraber belirlenecek olan proje amaçlı tüm yurtdışı ve yurtiçi eğitim gezileri, seminer, uluslararası fuar, kongre, yaz okulu, yaz kampı ve dil okulu organizasyonlarında çözüm üretmekteyiz.

Poriton Academy tarafından organize edilen tüm yurt dişi ve yurt içi eğitim programlarının içeriği okulların ortaokul ve lise akademik bölümleri ile işbirliği ile hazırlanır. Yurtdışı eğitim programları yıllık akademik müfredata uygun olarak islenen derslerin hayattaki uygulamalarının gözlemlenmesi ve deneyimlenmesi amacını taşır.

Poriton Academy, projelerde belirlenen akademik çalışmanın gerçekleştirilmesi, planlanan kazanımların öğrenciler tarafından edinilmesi ve öğrencilerin katilliği programlardan sertifika almasını sağlar. Bütün yurtdışı ve yurt içi programlarının öncesinde, gerçekleşmesi sırasında ve sonrasında etkin rol alır. Gereken ulaşım, konaklama, ilkokul- ortaokul- lise- üniversite ziyaretlerini gerçekleştirir. Müze, yerel resmi kuruluşlar ve özel işletmelerin ziyaretleri gibi projenin gerektirdiği organizasyonları koordine eder.

Eğitim kalitenize katkı sağlayacak en güzel, en nitelikli programları birlikte hazırlamak dileğiyle. Bizlere dilediğiniz zaman +90 212 234 39 00 numaralı telefondan veya info@poriton.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla.